TVP 11 - pozwól że wyjaśnię
Spadkobiercy geniuszu i telepatia oszustów

SKĄD SIĘ BIERZE POPYT NA MIESZKANIA – MŁODZI BŁAGAM OSTROŻNIE

W artykule KOVIDOWA Bańka spekulacyjna ( do którego to zdanie jest linkiem ) pisałem, że obecny bum na mieszkania to nic innego jak sztuczne pompowanie bańki spekulacyjnej.

Biorąc pod uwagę treść tamtego artykułu samo nasuwa się pytanie dlaczego obecnie jest bum, dlaczego obecnie ludzie kupują mieszkania.

 

Aby dodać oliwy do ognia i rozbudzić waszą wyobraźnię podam dodatkowe informacje z Warszawy – to fakty wśród mojej rodziny i znajomych.

 

Moja bratowa będąca osobą samotną ( wdowa ) jest obecnie posiadaczkom dwu własnościowych mieszkań. Myślicie że jedno wynajmuje ?

Nic podobnego, stoi ono od ponad roku puste i zakwalifikowane jest do remontu i będzie ono stało puste.

 

Teraz moi znajomi. Małżeństwo, oni również posiadają dwa mieszkania własnościowe. Jedno stoi puste. Jest całkowicie przygotowane do zamieszkiwania ale oni nie chcą go po prostu wynajmować. Stać ich na to aby stało puste. Z rzadka gdy zjawia się rodzina z Polski jest ono wykorzystywane. Dodam że oni to już staruszkowie zatem mieszkania za niezbyt długi czas wyjdą na rynek.

 

Taki sytuacji jest w naszym kraju co nie miara. To nie są jednostkowe przypadki.

 

Deweloperzy wciąż jednak budują, co oznacza że jest popyt. Jak jednak wspomniałem w treści pism, tego i tego do którego umieściłem w tym link jest to pompowanie bańki.

 

Piszę pompowanie, a zapotrzebowanie jest, zatem o co tu chodzi.

 

Wielu ludzi posiada wręcza po kilka mieszkań i inaczej niż ci których opisałem wynajmuje je. Gdy wpada im parę złotych więcej kupują następne a nie składają pieniędzy w banku. W nic również nie inwestują bo obawiają się RZEKOMA PANDEMIA spowodowała taki stan rzeczy ( taki ich strach ).

 

We wspomnianym artykule pisałem, że banki miały pomysły ujemnych stóp procentowych co spowodowało że ludzie nie chcą tam trzymać kasy a inwestować im się po prostu nie opłaca. Zatem kupują po dwa, po trzy i więcej mieszkań.

 

Młodzi nie mają własnych, tylko wynajmują. To wszystko razem, czyli - starość i bezdzietność ludzi majętnych, którzy mają po kilka mieszkań - stop dla gospodarki w wyniku „pandemii” - stop dla oprocentowań bankowych – z tego powodu większość ucieka w nieruchomości - POWODUJE BUM - ( pompowanie bańki spekulacyjnej ).

 

OBECNA WŁADZA MOŻE NAWET FAKTYCZNIE CHCĄCA POMÓC DAŁA SIĘ WCIĄGNĄĆ W SPEKULACJĘ. Obecne ich działania spowodują wzrost cen, a co z tym się wiąże ZWIĘKSZONY BUM NA BUDOWĘ MIESZKAŃ. Będą budowali młodzi i deweloperzy, którzy potrafią liczyć. Wiedzą ile ich będzie kosztować mieszkanie, a ile laików pierwszy raz zajmujących się tym tematem. Są świadomi że oni wybudują szybciej i taniej. Jak wystawią na rynek to mogą zaistnieć sytuacje, że ich cena z zyskiem będzie mniejszą niż budowa własnego przez młodych. To razem spowoduje niezły ruch, niezłe przetasowania na rynku.

 

Jednak jak się weźmie wszystkie elementy układanki razem - WYSYP STARYCH MIESZKAŃ Z RĄK LUDZI STARYCH I BEZDZIETNYCH ( po ich śmierci ) - W PRZYPADKU ZAŁAMANIA NA RYNEK WYSYPIĄ SIĘ I TE BĘDĄCE W POSIADANIU TYCH, KTÓRZY KUPILI JE NA WYNAJEM ( mają ich po kilka np. po 5 sztuk ) - WZROST OBECNEGO DEWELOPERSKIEGO BUDOWNICTWA KTÓRE TEŻ WYSYPIE SIĘ NA RYNEK - wysypu mieszkań i domów które zaistnieją w wyniku obecnej polityki rządu.

 

Po tych zdarzeniach da osobie znać demografia, czyli zmniejszenie się ilości ludzi w Polsce. W tym miejscu okaże się że mieszkań jest więcej niż jest ich potrzebne.

 

Dodajmy do tego politykę banków ( tą obowiązującą na rodzimym rynku ). Gdy weźmiesz kredyt pod budowę na hipotekę owej inwestycji, to gdy nawet ja skończysz a nie spłacisz to po przejęciu całości przez bank i sprzedaży jej przez niego na wolnym rynku różnię za uzyskaną w ten sposób sumę a wzięty kredyt będziesz musiał spłacić ty.

 

A tak się w istocie stanie gdy bańka zostanie przekłutą. Nie będziesz miał ani pieniędzy ani mieszkania.

 

Młodzi nieźle się tym wszystkim rozczarują.

 

Niestety w wyniku takiej sytuacji i pieniądze przeznaczone na cele społeczne w dużej mierze przestaną istnieć. Dlaczego ? Ubezpieczenie takich budów obciąży skarb państwa i nie będzie kasy bo banki będą musiały być zaspokojone.

 

TO JEST WŁAŚNIE MOMENT PRZEKŁUCIE BAŃKI SPEKULACYJNEJ. W TYM MOMENCIE BĘDĄ SPIJAĆ NEKTAR ….. .

 

WIDZISZ TO TERAZ CZYTELNIKU ?

 

MŁODZI BŁAGAM POSTĘPUJCIE BARDZO OSTROŻNIE.

RDAGJĄCY STRONĘ IRENEUSZ BORYCKI